Українська
English
E-LEARNING
SESJA LATO 2019|2020
Nasi interesariusze
REKRUTACJA
Wydziałowy System Jakości Kształcenia
AKTUALNOŚCI
O WYDZIALE
POSTĘPOWANIA AWANSOWE
STUDENCI
KONSULTACJE
GALERIA
ERASMUS PLUS
ARTERIA
LINKI
KONTAKT
Wirtualny spacer po WS
SALON ZIMOWY 2020
Zintegrowany Program UTHRad. na Wydziale Sztuki

Grafika I stopień

REKRUTACJA

Kierunek: Grafika
Studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia.

Specjalności:
- grafika warsztatowa;
- projektowanie graficzne.

Jeżeli masz pytania pisz: mdanski@uthrad.pl

Absolwent kierunku Grafika na Wydziale Sztuki otrzymuje wszechstronne wykształcenie w zakresie grafiki, programów studiów, pozwoli mu również na wykonywanie zawodów związanych ze sferą szeroko rozumianej reklamy, informacji wizualnej.
Zakres zdobytych podczas studiów doświadczeń i wiedzy z obszaru praktyki artystycznej, nauk plastycznych i humanistycznych przygotuje absolwenta kierunku Grafika do wykonywania zawodu grafika warsztatowego oraz projektowanie grafiki użytkowej.
Studia te pozwolą naszym absolwentom osiągnąć wysoki stopień zawodowych umiejętności i łączyć ze sobą doświadczenia zdobyte w procesie twórczym z wiedzą z zakresu historii i teorii sztuki.
Absolwenci kierunku Grafika zostaną przygotowani do tworzenia dzieł sztuki z zakresu grafiki, sięgającej również po nowe narzędzia i nowoczesny warsztat, wypowiadającej się językiem nowych mediów elektronicznych.
Studia stacjonarne I stopnia (sześć semestrów) pozwalają kształtować własną osobowość twórczą oraz przygotować absolwentów do podjęcia studiów II stopnia.
Studia kończą się przygotowaniem pracy dyplomowej, której celem jest sprawdzenie umiejętności stosowania nabytej w czasie studiów wiedzy przy realizacji określonej tematyki i przy zastosowaniu różnych technologii.

Studiowanie grafiki projektowej przygotowuje studenta do pracy w zawodzie grafika projektowego.
Wiedza i umiejętności umożliwią absolwentowi samodzielne projektowanie i działanie na rynku grafiki użytkowej.
Absolwent kierunku GRAFIKA może podjąć pracę w agencji reklamowej, w usługach małej poligrafii lub prowadzić samodzielną, autorską pracownię projektowania graficznego.

Zakres egzaminu dyplomowego:
Egzamin dyplomowy na studiach zawodowych obejmuje prezentację i obronę:
- prac artystycznych przygotowanych w pracowni licencjackiej,
- pisemnej wypowiedzi na temat przedstawionej twórczości własnej.

Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy licencjata.

 

GRAFIKA, KPiG, grafika projektowa

Studiowanie grafiki projektowej przygotowuje studenta do pracy w zawodzie grafika projektowego.
Wiedza i umiejętności umożliwią absolwentowi samodzielne projektowanie i działanie na rynku grafiki użytkowej.
Absolwent kierunku GRAFIKA może podjąć pracę w agencji reklamowej, w usługach małej poligrafii lub prowadzić samodzielną, autorską pracownię projektowania graficznego.GRAFIKA, KPiG, grafika warsztatowa

Nie zawsze sobie uświadamiamy, jak często w życiu codziennym spotykamy się ze zjawiskami, które zaliczamy do najszerzej rozumianego pojęcia „grafika”. Plakat, który widzimy niemal na każdym kroku; plansza reklamowa; książka – okładka ilustracje, kompozycja tekstu; banknot, znaczek pocztowy, opakowanie papierosów, zaproszenia, dyplom, znaki firmowe itp. – w każdym z tych zjawisk, bez względu na poziom artystyczny, spotykamy, się z różnymi formami grafiki, z różnym zastosowaniem inwencji i pracy artysty grafika.
Mimo tak szerokiego dziś zakresu działania różnych form grafiki, mówiąc o grafice mam najczęściej  na myśli grafikę niezależną, zwaną również artystyczną lub warsztatową.
Podstawową cechą tej dyscypliny, odróżniającej ją od wszystkich innych dyscyplin plastycznych, jest jej powtarzalność.
Celem kształcenia w pracowni grafiki warsztatowej jest zapoznanie studentów z możliwościami technicznymi i artystycznymi grafiki warsztatowej. Każda z technik graficznych  to inny efekt formalny; w jednych operuję się ostrą kreską, w innych miękką,       a jeszcze innych można posługiwać się plamą; niektóre techniki opierają się tylko na kontraście czerni i bieli, inne znów pozwalają na uzyskanie rozwiązań walorowych. Studenci stopniowo są wprowadzani w tajniki poszczególnych technik graficznych, począwszy od druku wypukłego ( linoryt, drzeworyt, gipsoryt) poprzez druk wklęsły ( sucha igła, mezzotinta, akwaforta, akwatinta, odprysk, miękki werniks), druk płaski ( offset artystyczny, serigrafia) a także techniki peryferyjne – monotypia, szablon, frottage. Proces ten stwarza możliwości podjęcia świadomej decyzji o wyborze pracowni dyplomowej, w której doskonalony jest warsztat graficzny i proces twórczy, prowadzący w efekcie do kreatywnej wypowiedzi artystycznej.

 

 

APLIKUJ NA STRONIE:


 


do góry
wyślij
drukuj

 
m@d design